A csomaglogisztikai cég az e-kereskedelem térhódításával párhuzamosan fejleszti a meglévő CsomagPont hálózatát, és vezet be új szolgáltatásokat.
Az interneten történő vásárlások száma dinamikusan növekszik, mely a csomaglogisztikai szolgáltatókat is nagymértékben érinti – mondta lapunknak Homonnay Gábor, a GLS Hungary Kft. értékesítésért felelős ügyvezetője. A felmérések szerint a tendenciák pozitívak, 2012-ben a hazai GDP közel négy százalékát adta az elektronikus kereskedelem. A kereskedők a piaci igényekhez és a versenyhelyzet változásához igazodva folyamatosan fejlesztik a webáruházukat. A megrendelt áru vevőkhöz való eljuttatása azonban speciális felkészültséget igényel. A vásárlók elvárják, hogy a termék minél gyorsabban megérkezzen, lehetőleg már a megrendelést követő munkanapon. A logisztikai szolgáltató partner az értékesítési folyamat utolsó, de kulcsfontosságú láncszeme – hangsúlyozza a szakember.
A szolgáltatás megbízhatósága és teljesítési minősége kiemelt jelentőségű. Egy erős hálózattal rendelkező logisztikai csomagszolgáltató, mint a GLS képes erőforrásait mozgósítani bármilyen esetben. A szállítandó termékek széles palettán mozognak könyvektől a számítógép tartozékokon át egészen a divatruházatig. Cégüknél is rohamosan emelkedik az ilyen megbízások száma, már a belföldi forgalom közel 30 százalékát teszik ki. Arányuk az exporton belül is növekszik. Ez elsősorban a rövid átfutási időknek és az olyan hozzáadott szolgáltatásoknak köszönhető, mint az utánvétbeszedés Kelet-Európában, különböző valutákban. A csomaglogisztikai társaság nemcsak szolgáltatásainak minőségét fejleszti, hanem igyekszik annak tartalmát is kibővíteni. A cég Magyarországon hat éve kezdte el CsomagPont hálózatának kialakítását. Céljuk az volt, hogy a németországi sikeres bevezetést követően, hazánkban is mind szélesebb körnek, akár magánszemélyek számára is elérhetővé tegyék a csomagfeladási és kézbesítési rendszerüket. Idén újabb 150 üzlet kapcsolódott be a CsomagPont hálózatba, így számuk már meghaladja az 550-et. Ezek Shop-in-Shop (bolt a boltban) rendszerben működnek. Az üzletek többsége nagyvárosokban, frekventált helyeken találhatók, hogy könnyen elérhetőek legyenek a magán- és közületi csomagfeladók számára egyaránt.
A GLS igyekszik meglévő hálózatának adottságait kihasználni, valamint új szolgáltatásokat, mint a Rugalmas kézbesítés (FlexDeliveryService) is bevezetni. Többek között ennek is köszönhető, hogy sikertelen házhoz szállítás esetén a címzettek már a CsomagPontokban is átvehetik az interneten rendelt árut. Az új szolgáltatás révén a címzett folyamatosan tájékoztatást kap a csomag státuszáról e-mailen, vagy sms üzenetben is. Lehetősége van a csomagkézbesítés helyének vagy idejének a megváltoztatására is. Homonnay Gábor elmondta, hogy öt fajta opciót kínálnak a címzettek részére, hogy a számukra legelőnyösebb kézbesítési módot válasszák ki. Tapasztalataik szerint az új szolgáltatás emeli a sikeres kézbesítés arányát. A cégcsoport stratégiai célkitűzése, hogy az európai uniós bővítéssel párhuzamosan a már meglévő logisztikai hálózatát újabb országokkal bővítse. Ezen törekvés részeként idén augusztus 1-én indította el legújabb start-up leányvállalatát, a GLS Croatia-t. Az előkészületek és rendszerfelállítás (zágrábi csomagelosztó központ és négy további depó) követően a cég már az első napon elkezdett szolgáltatni azoknak az ügyfeleknek, akik Európa szerte igénybe veszik a csomaglogisztikai cég szolgáltatását. Céljuk – emelte ki Homonnay Gábor –, hogy a horvát csomagpiacon is minőség, technológia, és termék-szolgáltatás választék szempontjából egyaránt vezető szerepet töltsenek be.
A GLS cégcsoport saját tulajdonú és partnervállalatain keresztül már 37 európai országot lefedő hálózatot működtet, és szerződéses partnerein keresztül globális kapcsolatokkal is rendelkezik. A vállalat 37 csomagirányító központot és 667 depót üzemeltet, 14 ezer dolgozója évente 380 millió csomagot kezel. Naponta 18 ezer járműve szállítja a csomagokat. A cégcsoport a 2012/ 2013-as pénzügyi évben 1,84 milliárd euró bevételt ért el.