A közösségi média világszerte egyre népszerűbb a logisztikai szolgáltatók körében is, mivel egyszerűen köti össze az embereket, és a releváns iparági információkat. Egy kérdés merült fel az egyik oldalon a logisztikai közösség felé, és ők válaszoltak.
A kérdés: a FedExhez és a UPS-hez viszonyítva mik a DHL gyengeségei?
A válasz: Semmi.
Csomagküldés (150 font, kb. 70 kg alatti tömeg) esetén alapvetően ugyanazt a szolgáltatást lehet megkapni mindenhol. Csak rajtunk múlik, hogy a szállítási menetrendeket és szabályzatokat megértjük-e, valamint jól adjuk meg a célszemély telefonszámát és a pontos szállítási információkat. Tehát a megrendelők itt alapvetően az ár alapján döntenek.
Ha nagy tömegű szállítmányt (150 font, kb. 70 kg felett) szeretnénk feladni, akkor már bonyolódik a helyzet. Ezeknek a vállalatoknak nem túl jó az ügyfélszolgálata, támogatást szinte nem nyújtanak, a kommunikáció teljesen hiányzik, az értékelési és követési folyamatok homályosak, és nem megfelelően hozzák nyilvánosságra őket. Emellett a szolgáltatás fapados, a sofőrök sem a legképzettebbek, és ha bármi történik, nem is igazán segítőkészek. Bármilyen gond felmerülése esetén inkább visszatérnek a kiindulási pontra ahelyett, hogy megpróbálnák megoldani a problémát, s abban reménykednek, hogy majd megoldódik magától. Így ha nagy tömegű szállítmányt akarunk küldeni, keressünk egy megbízható szolgáltatót, és sok idegeskedést megspórolhatunk.
Többen úgy gondolják, hogy a DHL sokkal drágább mint a UPS vagy a FedEx, igaz előbbi olyan helyekre is szállít, ahova utóbbiak nem.
A FedExnél van garantált szállítás. Viszont alvállalkozókat alkalmaz a földi szállításra, akik nem mindig kezelik kellő gondossággal a csomagokat, míg a UPS és a FedEx Express szállítói vállalati alkalmazottak.
A UPS vezető a technológiai megoldások terén, továbbá nem használnak 95-96 számjegyű ügyfél-azonosítót mint a DHL.
Láthatjuk, hogy mindhárom logisztikai szolgáltató cégnek vannak erősségei és gyengeségei, előnyei és hátrányai, nagyrészt attól függ, hogy ki melyiket választja, hogy mennyi idő alatt szeretné a csomagot a címzettnél tudni, és hogy mik az elképzelései az elvárt minőségről.
Összefoglalva:
Erősségek:
· Expressz csomagszállítás: a DHL az Amerikai Egyesült Államokon kívüli célállomásokon erős, főleg Európában, míg a FedEx és a UPS Amerikában.
· A FedEx viszont fejlett technológiát használ. A nagy tech költségvetésnek köszönhetően a legújabb technológiákat használják, s ezzel hosszú távon működési költségeiket is csökkentik, valamint a felhasználói élményt is növelik. Beruházásaik, legyen szó útvonaltervezőről vagy a felhasználói élmény fokozásáról, mindig megtérülnek.
Gyengeségek:
· A DHL nem elég fejlett technológiát használ, valamint nem elég erősek az amerikai piacon. Mindemellett ha magas színvonalú ellátási lánc tanácsadásról van szó, a DHL márka-visszaidézése nem jó.