Február 27-én adtuk hírül, hogy a Starters E-Components Generators Automotive Hungary Kft. új logisztikai központját átadták.
A régió legnagyobb egybefüggő logisztikai központját adták át Miskolcon
A cég vezetése meghívta szerkesztőségünket, hogy személyesen is megnézhessük az újdonságokkal teli logisztikai központot.
Uwe Mang úrral, a cég gazdasági ügyvezető igazgatójával és Vér Szilveszter logisztikai vezetővel beszélgettünk.
Logisztika.com: Kérem, mutassa be pár mondatban a céget!
U.M.: A gyár 2003 óta van jelen Miskolcon, indítómotorok és generátorok gyártásával foglalkozik. Nemrég még a Bosch csoport tagja voltunk. Ez év elejétől az SEG Automotive GmbH telephelyeként működünk tovább, mely cégcsoport világszerte 16 telephellyel rendelkezik, és globálisan kb. 8000 főt foglalkoztat. Mi itt Miskolcon a cégcsoport globális termelési hálózatában a legnagyobb gyár vagyunk.
Termékeinket nemzetközi szabványok szerint fejlesztjük, és nem csak testreszabhatóak, nagy teljesítményűek és hosszú élettartamúak, hanem hozzájárulnak az üzemanyag fogyasztás és a szén-dioxid kibocsátás jelentős csökkentéséhez valós körülmények között.Egyik kiemelkedő itt gyártott termék a start-stop üzemmódú indítómotor család. Ezt a terméket nemcsak itt gyártjuk, hanem itt Miskolcon a fejlesztési központunkban is lett kifejlesztve, melyre nagyon büszkék vagyunk.
Jelenleg a fejlesztésért felelős mérnökeink, a globális fejlesztési csoport tagjaként részt vesznek a Boost Recuperation Machine, röviden a BRM, fejlesztésében is. Ez rámutat a fejlesztési központunk jelentőségére is a vállalatcsoporton belül is.
Ebben az évben az előbb említett változásokon felül, egy másik, szintén kiemelkedő beruházás valósult meg, még pedig, hogy megépült és átadásra került logisztikai központunk, melyre rendkívül büszkék vagyunk.
L.: Miért volt szükség új logisztikai központra?
U.M.: Ezzel a beruházással sikerült, a korábbi 3 raktár helyett mindent egy helyre koncentrálnunk. 20.000 négyzetméterrel, több mint 18.000 palettás összkapacitással ez a raktár a régió legnagyobb logisztikai központja.
A teljes logisztikai folyamat a kezünkben van, az anyagmozgatásért pedig 215 munkavállaló felel. Így lehetőségünk van a folyamatokat a legújabb technológiákkal optimalizálni, mint. pl. GPS nyomkövető rendszerrel, hangalapú szedéssel, ill. polcos kocsira komissiózással. Természetesen a teljes anyagmozgatást egy modern, innovatív milkrun rendszerrel bonyolítjuk.
Vér Szilveszter logisztikai vezetőtől kérdeztük, hogy logisztikus szemmel mi az előnye az új központnak?
V.Sz.: Korábban 3 különböző raktárból történt a gyártás kiszolgálása, több, mint 6 órás reakcióidővel, 9 kamionnal napi 144 forduló (le-és felrakodás.) Amikor a SEG Automotive kivált a Bosch-ból, minden raktárat meg kellett osztani a két cég között, így a logisztikai kapacitásunk csökkent.
Az átláthatóság és az optimális működés elérése érdekében 2017 januárban döntöttünk, új raktár kell! Az építkezés 2017. áprilisában kezdődött, a költözést már decemberben megoldottuk úgy, hogy közben a gyártókapacitásban, illetve az ellátásban semmilyen fennakadás nem volt.
A tervezést a csapatom vállalta, munka mellett, korábbi tapasztalat nélkül, a saját jövő tervezésének kihívásával. Nagyon büszke vagyok az eredményekre és az eddigi sikerekre. A befektetett energiákkal, ötletekkel, elhivatottsággal sikerült megvalósítani az innovatív megoldásokat és folyamatokat.
L.: Mik ezek? Felsorolna néhány példát ?
V.Sz.: Új ellátási módszereket vezetünk be:
- új komisszionáló eszközök: mozgatható polcos elemek
- új milkrun kocsik: egységesített méretben, a mozgatható polcokhoz illeszkedően, kanyarkövető technikával: reakcióidő csökkenése 6 óráról 3 órára (rekord: 2 óra 34 perc)
- pick by voice rendszer alkalmazása a gyűjtési folyamatban
- GPS alapú alapanyag követés és SAP-ban történő automatikus könyvelés
- 1600 m2 gyártási terület felszabadítása
A hatékonyabb munkavégzés érdekében kialakítottunk egy oktatóbázist a raktáron belül, ahol új munkatársaink meg tudják tanulni az új eszközök, rendszerek kezelését. Így elkerülhetőek, hogy élesben, a gyártás rovására tévedés történjen.
Kiemelném még a GPS alapú könyvelést, mely Magyarországon még egyedi megoldás! Így rengeteg időt tudtunk felszabadítani a tényleges feladatokra, csökkentve az adminisztrációt és a tévedés lehetőségét.