A CHEP – a világ vezető szolgáltatója a raklap- és konténerkezelő megoldások terén –bemutatta újgenerációs műanyag negyedraklapját, 2014 júliusától több mint 1400 ügyfele számára válik elérhetővé Németországban. Az új termékkel a CHEP a piac kevesebb hulladékkal járó fenntarthatósági költségelőny és nagyobb hatékonyság iránti igényeit szeretné kielégíteni.
A CHEP újgenerációs negyedraklapja (P0604B) 600 x 400 mm méretű, és a több mint 20 éve bemutatott CHEP negyedraklapot (P0604A) váltja le. Speciális funkciókat tartalmaz az egymásba rakhatóság, a stabilitás és a kezelhetőség javítására. Emellett biztonságosabban és gyorsabban rögzíthető az ügyfelek promóciós megoldásaihoz. A termék várhatóan jelentős érdeklődésre tart számot, elsősorban az innovatív műanyag szállítási platformot kereső gyártók és kiskereskedők részéről.
A CHEP újgenerációs negyedraklapjait független szervezetek, például a németországi Fraunhofer Intézet tesztelték, és megfelelnek a GS-szabványnak . A Fraunhofer Intézet csomagolási és kereskedelmi logisztikai vezetője, Dr. Volker Lange szerint: „A CHEP új negyedraklapjának rugalmasságát alaposan megvizsgáltuk a Fraunhofer IML csomagolástechnikai laboratóriumában. Méréseink szerint az új kialakítás statikus, dinamikus és éghajlati stabilitása megfelel a CHEP korábbi műanyag negyedraklapja mutatóinak. Az egyes teszteket legalább harmincszor ismételtük meg, így az eredményeknél a statisztikai hibák kizárhatók.”
A P0604B raklap könnyebb a jelenleg használt 2,1 kg-os negyedraklapnál, súlya mindössze 1,9 kg. A kisebb egymásba rakási magasság azt jelenti, hogy a korábbi 30-cal szemben az új raklapból 36 darab helyezhető egymásra egy teherautón; a 20%-os méretcsökkenésnek köszönhetően kevesebb teherautóval szállítható, ezáltal csökken a CO2-kibocsátás is. A P0604B raklap igazoltan karbonsemleges termék, tehát az új raklapok csökkentett CO2-kibocsátását teljes mértékben ellensúlyozzák az újraerdősítési projektek.
Christophe Campe, a CHEP raklapműveletekért felelős németországi alelnöke és országos vezérigazgatója így nyilatkozott: „A szolgáltatási és termékinnovációt arra használjuk, hogy ügyfeleinkkel együttműködve jobb ellátási láncokat hozzunk létre. Az újgenerációs negyedraklap is megerősíti, hogy cégünk a világ vezető szolgáltatója a raklap- és konténerkezelő megoldások terén.”
Az új negyedraklap iránti igény meghatározásához a CHEP speciális „Megoldások az utolsó mérföldre” rendezvényeket szervezett Európa hét országában – köztük Spanyolországban, Németországban, Franciaországban, az Egyesült Királyságban, valamint Közép- és Kelet-Európában –, ahol kikérte a gyártók, a kiskereskedők és a logisztikai szolgáltatók (LSP-k), azaz a teljes iparág véleményét. Az egyeztetések célja az ellátási lánc „utolsó mérföldjén” előforduló hiányosságok azonosítása volt – itt az ellátási lánc költségének akár 65%-a is jelentkezhet, elsősorban a különböző platformok jelentős száma és az áruházi feltöltés nehézségei miatt.
Az igények figyelembe vételével tervezett P0604B kifejlesztésére az elmúlt 18 hónapban került sor a CHEP orlandói (Florida) innovációs központjában, belső és külső szakértők, valamint a kulcsfontosságú ügyfelek bevonásával. A CHEP kifejezetten pozitív visszajelzéseket kapott a Németországban 75 ügyfél és partner – köztük gyártók, kiskereskedők, promóciós pultokat gyártó vállalkozások, csomagolók és LSP-k – bevonásával végzett bevezetés előtti kipróbálások során.
Christophe Campe, a CHEP raklapműveletekért felelős németországi alelnöke és országos vezérigazgatója így nyilatkozott: „A CHEP-nek több mint 20 éves piaci tapasztalata van, a szállítás és begyűjtés optimalizálásával folyamatosan törekszünk az ügyfelek elégedettségének növelésére és szolgáltatási költségeik csökkentésére. Kiváló minőségű termékek, innováció, egyedülálló hálózat és kiváló ügyfélszolgálat – ezek jelentik az értékajánlatunk alapját. Németország stratégiai fontosságú piac, nem csak a CHEP, de a teljes európai ellátási lánc tekintetében is.”
A CHEP várakozásai szerint a raklap Németországban hatalmas siker lesz, és a cég alig várja, hogy a megoldást más országokban is bevezethesse – többek között a Benelux államokban, Franciaországban, az Egyesült Királyságban, Spanyolországban és Lengyelországban.