A Holland-Magyar Kereskedelmi Kamara, a Holland Királyság Nagykövetsége és a Magyar Logisztikai Egyesület (MLE) nagysikerű logisztikai szemináriumot tartott október 16-án egy dunai hajó fedélzetén. A téma időszerűsége, a nemzetközi logisztika és a multimodalitás alapján közel 80 hazai és külföldi szakember randevúzott fővárosunk látványosságai mellett.
Magyarország geo-logisztikai helyzete hasonlatos Hollandiához, az ezer szálon kötődő két ország életében kiemelt helyet foglal el a logisztika. A multimodalitás, a közút, a vasút, a légiközlekedés és a tengerhajózás hatékony összekapcsolása korszerű és fontos téma: a logisztika kapcsolja be hazánkat a világgazdaság és a kereskedelem vérkeringésébe.
A eseményt a Holland Kamara és az MLE közösen szervezte: holland vállalatok jelentős számban vannak jelen hazánkban, az MLE pedig biztosította a magas szakmai jelenlétet. A rendezvény ötletgazdája, Firbás György köszöntőbeszéde után elsőként Dr. Doór Zoltán, a Magyar Logisztikai Egyesület elnöke üdvözölte a vendégeket, majd Elzo Molenberg, nagykövet-helyettes, végül Erényi Balázs, a Holland-Magyar Kereskedelmi Kamara igazgatósági tagja.
A szemináriumon érdekes előadók és előadások hangzottak el: Dr. Kovács Imre, a Rail Cargo Hungária vezérigazgatója nyitotta a sort aktuális vasúti és szolgáltatási bemutatójával, majd Franz Zauner tárta fel a rotterdami kikötő, mint a világ egyik ‘kapujának’, a jelenlegi fejlesztéseit. Soóki-Tóth Gábor a Budapest és Érd határára tervezett és kivitelezés előtt álló intermodális logisztikai központ terveit vázolta a hallgatóság előtt, a vállalati oldalt pedig az Akzo Nobel kereskedelmi vezetője, Orbán László képviselte. Előadásában felvázolta, hogy milyen szempontok alapján választ a cégük logisztikai szolgáltató partnert. A kávészünet után a második blokk első előadója Kovács Ákos, az EKOL Logistics Kft. ügyvezető igazgatója volt, aki egy különleges megoldást, a RO-RO hajókat mutatta be, illetve rámutatott az intermodális megoldások környezetvédő aspektusára is. Előremutató és modern megoldásokkal lépett a közönség elé Törzsök Gyula, az Agility Global Logistics kereskedelmi vezetője majd a közönség megismerkedhetett a Budapest Airport által nyújtott cargo lehetőségekkel illetve a reptér komoly fejlesztései terveivel Kossuth József cargo menedzser tolmácsolásában.
A szemináriumi előadások sorát Firbás György zárta, aki az IntegRail Zrt-t képviselve egy kutatás-fejlesztés alatt álló eszközt, a vákuumvonatot ismertette.
A rendezvényen megjelent a hazai logisztika színe-virága, az előadások mellett alkalom nyílt komoly networking tevékenységre is. A résztvevők a prezentációk alatt megismerkedhettek a budapesti Duna-szakasszal a Római parttól egészen a csepeli kikötői részig. A rendezvény, ebben a formájában, először került megrendezésre, kimondottan hagyományteremtő céllal. A szervezők szándéka egy olyan unikális logisztikai szakmai randevú kialakítása, mely évente bemutatja az aktuális fejlesztéseket, irányokat a logisztikai szakmában, lehetőséget teremtve a mély szakmai konzultációra és kapcsolatépítésre.