A tavaly már tízmilliárdos forgalom fölé jutó Grabarics ezer köbméter betont dolgoz fel új gyártóbázisán. A vasbeton termékek egyik felét saját felhasználásra, másik felét értékesítésre szánják.
A Grabarics Építőipari Kft. átvette a Hevesi Vasbeton Előregyártó teljes kapacitását. A beruházás után megváltozik a gyár termelése, értékesítése és a termékszerkezete is, lecserélődik a gyár teljes vezérkara és mérnökállománya. Ugyanakkor a fizikai dolgozók munkahelye nemcsak megmarad, de létszámuk várhatóan a duplájára bővül. Grabarics Gábor cégvezető elmondta, egyműszakos munkarendben 900-1000 köbméter beton feldolgozását teszi lehetővé a hevesi gyártóbázis.
Az új üzem elsősorban előregyártott vasbeton termékeket, különböző szerkezeti elemeket készít. A korábbi úgynevezett lágyvasas és előfeszített szerkezeti elemek előregyártásán felül kéregpanel gyártással egészült ki a kapacitás. Ehhez bővítik a zsaluparkot és fejlesztik a betonacél előregyártást. Az elkészített termékek 50-60 százalékát a cég saját generálkivitelezői tevékenysége során használja fel, míg a fennmaradó kapacitásokat a szabad piacon értékesíti majd.
10 százalékot akarnak
Fontos változás, hogy az új gyár a vasbeton elemek gyártásán és szállításán át a szerkezeti vázak összeszereléséig teljeskörű szolgáltatást nyújt. A létesítmény a tervek szerint a teljes hazai vasbeton-előregyártó kapacitás mintegy 10-12 százalékát fedi majd le. Az ágazati konjunktúrának köszönhetően az értékesítés nem ütközik akadályokba a cég elképzelései szerint.
A budapesti székhelyű Grabarics 1993-ban jött létre mikrovállalkozásként. Honlapja szerint mára a magyar építőipari piac egyik meghatározó középvállalata, generálkivitelezője lett. A magyar tulajdonú vállalat ipari létesítmények, irodaépületek, bevásárlóközpontok és hotelek kivitelezése mellett ingatlanfejlesztéssel, építőanyag forgalmazással és építőgépek bérbeadásával is foglalkozik.
A cégvezető az MTI-nek úgy nyilatkozott, a Grabarics Kft. 2015-ös árbevétele 8,8 milliárd forint volt, ez 2016-ban 10,8 milliárdra nőtt, miközben az eredmény 327 millió forint volt. A tulajdonos közlése szerint az előregyártó üzemtől 10-12 százalékos forgalom és eredménynövekedést várnak.
Média forrás: MTI