A tavalyi évben bevezetett, nagy sikert aratott kurzusát indította el idén ismét a Continental Automotive Hungary Kft. a Pannon Egyetemen. A képzés célja, hogy olyan szaktudást biztosítson a hallgatók számára, amelyet bármely autóipari vállalatnál hasznosítani tudnak, versenyelőnnyel indulhatnak az állásinterjúkon, és nagyságrendileg csökkenthetik a betanulási idejüket a témához kapcsolódó szoftver- és szenzorfejlesztői munkakörökben.
A vállalat a tantárggyal a mérnökinformatikus, programtervező-informatikus, villamosmérnök és mechatronikai mérnök hallgatókat célozta meg. Az órákat elismert, egyetemi oktatói gyakorlattal rendelkező fejlesztőmérnök kollégák tartják. A képzés során nagy hangsúlyt fektetnek az idegen nyelvek gyakorlására, és a legtöbb szakkifejezést angolul és németül is elsajátíthatják a hallgatók.
Az elmélet mellett a gyakorlat is előtérbe kerül
Az első félév során a hallgatók megismerkednek a járműipari fejlesztés alapjaival, például azzal, hogy mit fejleszt a Continental, milyen szoftvereket és hardvereket használ a vállalat, milyen fejlesztési és tesztelési folyamattípusok vannak. Továbbá a verziókövető rendszerek megismerése mellett a hazai és nemzetközi járműdinamikai szabványokat is elsajátítják. A gyakorlatban a programozási és tesztelési eljárásokat példákon keresztül tanulják meg, többek között mikrovezérlő programozással is foglalkoznak.
A tantárgy tematikáját dr. Kránicz Balázs szenzorfejlesztő mérnök és dr. Vas Zoltán szoftverfejlesztési csoportvezető mérnök alkotta meg, figyelembe véve a tavaly első alkalommal indított kurzus során szerzett tapasztalatokat. Az órákat többek között ők tartják, de mellettük más szakképzett mérnök kollégák is erősítik az oktatók körét.
A 2018-as tavaszi szemeszterben is folytatódik a képzés
Az őszi félév anyagára építve folytatódik a képzés tavasszal, amelynek során a hallgatók megismerkednek a járművekben lévő hardverekkel, az alapvető szoftverrendszerekkel, a biztonságkritikus rendszerekkel (pl.: ABS, TCS), és további, gépjárművekben alkalmazott szoftverrendszerekkel. Az elméleti órákon kívül a gyakorlat során komplexebb projektek kivitelezése a cél, melyek végterméke egy mozgó, algoritmusokat futtató robotautó.
Forrás: Continental Automotive Hungary Kft