A nyomon követhetőség irányítása kulcsfontosságú folyamat, mely lehetővé teszi az FM Logistic számára az operációs kiválósága biztosítását. A nemzetközi szolgáltatást nyújtó FM Logistic számára a szállítás alatti raklapok azonosítása a folyamat fő eleme, a termékek nyomon követése, időmegtakarítás és az általános minőség szempontjából. Ez az oka annak hogy a csoport, tekintve az állandó folyamat fejlesztési politikáját és az innováció melletti elkötelelezettségét, elemezte a telephelyei követelményeit és egy eredeti megoldást képzelt el.
FM Logistic, együttműködve partnereivel, az automatikus adatrögzítés és automatizálás szakértőjével, DATALOG-gal, és JAM France-szal, az azonosítási és nyomkövetési megoldások intergrátorával, kifejlesztettek egy új koncepciót ügyfelük, az Unilever csoport számára: a fedélzeti szkennert targoncákra. Ennek a megoldásnak az előnye a munkaállomások ergonómiájának javítása valamint az azonosítási műveletek során jelentős termelékenységbeli növekedés generálása.
A koncepciót kipróbált és tesztelt technológia ihlette
A klasszikus vonalkód leolvasót helyettesítő fedélzeti szkenner megoldást a targonca üzemeltetője manuálisan kezeli a targonca kocsijára helyezett automata leolvasóval. A széles mezőjű szkenner, mely lehetővé teszi a vonalkódok leolvasását, fém burkolattal védett.
“Ehhez a projekthez, választ adtunk az FM Logistic előírásaiban meghatározott korlátozásokra: egy moduláris és független elektronikus megoldás (akkumulátor függetleníti a szkennert az energia forrásoktól), mechanikailag ellenálló és képes az SSCC típusú vonalkódok nagyon gyors leolvasására (az EAN 128 kód a “nagy-kiskereskedelmi egységeknek” van dedikálva)” magyarázza Jean-Luc Crozet, JAM France vezetője.
Az innovácó eredetisége a “zero vezeték” egységben rejlik, mely a szkennereknek jóval nagyobb autonómiát nyújt az adatkommunikációban a zavarás-mentes (433 MHz), Datalogic ADC által fejlesztett vezeték nélküli technológiának köszönhetően.
A rögzített, Datalogic Automation fejlesztésű szkenner biztosítja a nagyon gyors leolvasást és képes a vonalkódok leolvasására a raklap teljes szélességében csaknem 800 mm magasságban.
A fedélzeti szkenner adaptálható mindenféle technikai megkötés esetén, mint például számos alkalmazott targonca és kocsi fajtához, mindemellett bármilyen típusú aktivitás speciális vonatkozásaiban, akár vonalkódokhoz, címke elhelyezéshez és az alkalmazott szabványokban, folyamatvégrehajtásban, stb
Fedélzeti szkenner: fokozott ergonómia és megnövekedett termelékenység
A “Plug and Play” megoldásnak köszönhetően,az FM Logistic most már minden telephelyén kihasználhatja az automata raklap szkenner nyújtotta előnyöket, melyek mind az egész csoport, mind az ügyfelei számára kedvezőek:
•Ergonomikus munkahelyek: A művelet a targonca üzemeltetőjétől raklap után raklap szkennelését kívánja, az ismétlődő és fárasztó mozdulatok megszűnnek. Ma a raklapok automatikusan azonosítva vannak bármiféle további fizikai lépés nélkül: lényeges fejlődés a munkahelyi egészség megőrzés és biztonság tekintetében.
•A teljes targonca flotta kompatibilitása: egy hagyományos blokk fejlesztése mely minden pozícióba konfigurálható és akkumulátorral működik, felszerelése márkától és típustól függetlenül lehetséges minden targoncára így garantálva a gépek teljes autonómiáját a munkaórák alatt.
•Megnövekedett termelékenység: A szkennelésenkénti mintegy 4 másodperces időmegtakarítás lehetővé teszi a beruházás finanszírozását a berendezés teljes életciklusára. A megtakarítás különösen fontos kényelmi és a szétrakáskori valós idejű raklap érvényesítés szempontjából, egy olyan rendszer, amely elkerülve a hibákat, lehetővé teszi a még nagyobb mértékű időmegtakarítást.
Az FM Logistic számára a szabványosítás nem csak az érintett költségek gyors elnyelését teszi lehetővé, hanem más területeken is növeli a fejlesztési potenciált,” fejti ki Jacques Fougerousse, az FM Logistic Solutions Igazgatója “Ezt az innovatív megoldást, melyet elsőként a Fauverney telephely kezdeményezett és alkamazott, jelenleg Franciaországban több telephelyen alkalmazzák. A project más telephelyekre történő bevezetési terve csoport szinten már folyamatban van. Ez összhangban van a Társaság egyik stratégiai fejlesztési területével, mely a folyamatos fejlesztést szem előtt tartva működésünk kíválóságának erősítéséből áll.
1 hozzászólás
Pingback: Intelligens targoncamenedzsment a logisztikában - Transpack